Hikmet Altan

Hikmet Altan

Yönetim Kurulu Üyesi

1985 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1985-1988 yılları arasında Yaşar Topluluğu’nda Desa ve Pınar-Cargill şirketlerinde görev alan Hakkı Hikmet Altan, 1989 yılından itibaren Yaşar Topluluğu dışında, turizm ve dış ticaret şirketlerinde finansman ve mali işler yöneticiliği yaptı. 1993 yılında yeniden Yaşar Topluluğu’na katıldı. Sırasıyla, Yaşar Uluslararası Tekstil Şirketi ve Yaşar Dış Ticaret Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.

2001 yılında Yaşar Holding Finansman Koordinatörü olarak atandı. 2007-2009 yılları arasında Yaşar Topluluğu Dış Ticaret Şirketlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Nisan 2009 – Mart 2021 tarihleri arasında CFO görevinde bulunan Hakkı Hikmet Altan’ın, bu görevine ilave olarak Dış Ticaret Şirketleri sorumluluğu da devam etti. Bu görevleri süresince aynı zamanda Yaşar Topluluğu’nun farklı şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Halen Yaşar Holding A.Ş. ve Topluluğunun diğer Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte olan Hakkı Hikmet Altan, çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görev almaktadır.

 
Paylaş