Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı

Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı, 1998 yılında Selçuk Yaşar tarafından kurulmuştur. Vakıf, üniversite kurmak ve işletmek, kurulmasına kaynak sağlamak, spor ve spor eğitimi alanlarında yatırımlar yapmak, tesisler kurmak ve işletmek, bu amaçlarla kurulmuş kamu ve özel hukuk kuruluşlarıyla ortak çalışmalara katılmak ve kamu kuruluşlarının faaliyetlerine sponsorluk yapmak hedefleri ile faaliyet göstermektedir.

Vakıf tarafından kurulan Yaşar Üniversitesi’nin resmi kuruluşu 2001 yılında gerçekleşmiştir.

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi, 2002-2003 akademik yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. İzmir’de kurulu 2 vakıf üniversitesinden biri olan Yaşar Üniversitesi, tüm eğitim faaliyetlerini kapasitesi artırılan Selçuk Yaşar Kampüsü’nde sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde; 9 Fakülte, 41 bölüm, 2 meslek yüksekokulu, 14 ön lisans programı, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 enstitü, 33 yüksek lisans programı ve 9 doktora programı bulunmaktadır.

Yaşar Üniversitesi, uluslararası deneyime sahip nitelikli akademik ve idari kadroları ile öğrencilerine anadal, yandal ve sertifika programları sunmaktadır. Üniversite, öğrencilerine sağladığı programlar arası yatay ve dikey geçiş kolaylıkları, periyodik olarak düzenlenen sektör ve ihtiyaç analizleri sayesinde eğitim programlarını güncelleyebilme yetkinliğiyle güçlü ve fark yaratan bir kurumdur.

Yaşar Üniversitesi’nde 7.423 öğrenci öğrenim görmekte, 657 akademik ve idari personel görev yapmaktadır.

Vakıflarımızın yanı sıra şirketlerimiz tarafından eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında yürütülen toplumsal katkı projeleri bulunmaktadır. Bu projelere ilişkin detaylı bilgiye www.pinar.com.tr, www.dyo.com.tr web adreslerinden ulaşılabilir.

Yaşar Üniversitesi’ne ulaşmak için tıklayınız.

 
Paylaş