Pınar Et

Pınar Et

Türkiye’nin ilk özel girişim entegre et tesisi olarak kurulduğu 1985 yılından bu yana tüketicilerine hijyenik, sağlıklı, lezzetli ve yenilikçi ürünler sunan Pınar Et, şarküteri ve dondurulmuş et ürünleri pazarında lider konumda yer alan, bugün 6 kategoride 300’den fazla ürün sunan Şirket; şarküteri, dondurulmuş et ürünleri, dondurulmuş unlu ürünler, dondurulmuş deniz ürünleri, deniz ürünleri ve taze et ürünleri kategorilerinde geniş ürün portföyü ile tüketicilerinin beklenti ve taleplerine cevap vermektedir.

İşlenmiş et sektöründe şarküteri ürünleri ile 2015’i lider olarak geride bırakan Pınar Et, dondurulmuş et ürünleri, unlu ürünler ve balık ürünleri ile pazarda fark yaratmaktadır.

Başarılı büyüme performansını devam ettirip, her kategoride payını artırarak sektörde liderliğini sürdüren Pınar Et’in toplam şarküteri ciro pazar payı %23,7 olarak gerçekleşmiştir.

Pınar Et, pazarın en büyük dilimini oluşturan sucuk kategorisinde ise %14,8 ciro pazar payıyla liderliğini sürdürmüştür. Diğer işlenmiş et kategorilerinde de liderliğini koruyan Pınar Et; Pınar Salam’la %45,4 ciro pazar payına ulaşırken, Aç Bitir ile sürekli büyüyen dilimli salam pazarında da birinciliğini sürdürmüş, Pınar Sosis’in %41,9’luk ciro pazar payı ile de sosis kategorisinde liderlik pozisyonunu korumuştur. Pınar Et, 2015 yılında %56,5’lik pazar payı ile dondurulmuş et ürünleri kategorisinde tüketicilerin en çok tercih ettiği marka olurken, dondurulmuş unlu ürünlerde %22,1 pay ile ikinci sırada yer almış, deniz ürünlerinde ise %39,9 ciro payına ulaşarak liderliğini sürdürmüştür. 2015 yılında çoğunluğu yakın coğrafyalarda yer alan 15 ülkeye ihracat yapan Pınar Et, 6,1 milyon ABD Doları tutarında toplam ihracat cirosu gerçekleştirmiştir.

Kaliteyi, müşteri memnuniyetini ve verimliliği artırmaya yönelik yatırım çalışmalarını sürdüren Pınar Et, modernizasyon ve ek kapasite yatırımlarını sürdürmüş, bu kapsamda  Ören Besi Çiftliği, 2015 içerisinde gerçekleştirilen yenileme çalışmaları sonrasında faaliyete geçmiştir.

Gıda sektöründe “ilk”lere ve yeniliklere imza atma hedefiyle faaliyet gösteren  Pınar Et, Ar-Ge çalışmalarının sonucunda tüketicileri için sağlıklı, güvenilir ve lezzetli ürünler sunmaktadır. Bilimsel, teknolojik ve inovatif gelişmeleri takip eden Ar-Ge ekibi, kalitesini artırıp farklılaştırdığı ürünler ile Pınar Et’in pazardaki konumunu güçlendirmiştir.

Sektörü ile ilgili yönetmelik ve tebliğlerde belirtilen analizler de dahil olmak üzere birçok kimyasal ve mikrobiyolojik analizi yapma kabiliyetine sahip donanımlı bir laboratuvarı bulunan Pınar Et, gerçekleştirdiği iyileştirmelerle uyguladığı sistemi sürekli olarak geliştirmektedir. 2008 yılında aldığı 17025 Laboratuvar Yeterlilik Belgesi ile TSE’ye hizmet verebilecek yeterlilikte bulunan Pınar Et, 2015 yılında TSE ve SAI Global tarafından tüm yönetim sistemlerini ve sosyal sorumluluk uygulamalarını kapsayan denetimden geçmiş ve A notu ile değerlendirilmiştir.

www.pinar.com.tr

 
Paylaş