Pınar Et

Pınar Et

Türkiye’nin ilk özel girişim entegre et tesisi olarak kurulduğu 1985 yılından bu yana tüketicilerine hijyenik, sağlıklı, lezzetli ve yenilikçi ürünler sunan Pınar Et, şarküteri ve dondurulmuş et ürünleri pazarında lider konumda yer alan, bugün 8 kategoride 350’den fazla ürün sunan Şirket; şarküteri, dondurulmuş et ürünleri, dondurulmuş unlu ürünler, dondurulmuş deniz ürünleri ve işlenmemiş et ürünleri kategorilerinde geniş ürün portföyü ile tüketicilerinin beklenti ve taleplerine cevap vermektedir.

İşlenmiş et sektöründe salam ve sosis şarküteri ürünleri ile 2021’i lider olarak geride bırakan Pınar Et, dondurulmuş et ürünleri, unlu ürünler ve balık ürünleri ile pazarda fark yaratmaktadır.

Başarılı büyüme performansını salam ve sosis kategorilerinde payını artırarak sürdüren Pınar Et’in toplam şarküteri ciro pazar payı %22,4 olarak gerçekleşmiştir. Pınar Salam ve Pınar Sosis ile kategorilerinde liderliğini koruyan Pınar Et; Pınar Sucuk ile %11,3 ciro pazar payına, Pınar Salam’la %49,5 ciro pazar payına ulaşırken, Aç Bitir ile sürekli büyüyen dilimli salam pazarında da birinciliğini sürdürmüş, Pınar Sosis’in %42,6’lik ciro pazar payı ile de sosis kategorisinde liderlik pozisyonunu korumuştur.

Pınar Et, 2021 yılında dondurulmuş unlu ürünlerde %10 pay ile ikinci sırada yer almış, %4’lük pazar payı ile dondurulmuş et ürünleri kategorisinde tüketicilerin tercih ettiği marka olurken, deniz ürünlerinde ise tonajını %90 üstünde artırarak başarısını kanıtlamaya devam etmiştir.

2021 yılında Amerika, Avustralya, Kanada, Körfez ülkeleri ve yakın coğrafyada 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan Pınar Et, 6 milyon USD ihracat cirosu gerçekleştirmiştir.

Kaliteyi, müşteri memnuniyetini ve verimliliği artırmaya yönelik yatırım çalışmalarını sürdüren Pınar Et, modernizasyon ve ek kapasite yatırımlarını sürdürmüş, bu kapsamda Ören Besi Çiftliği, 2015 içerisinde gerçekleştirilen yenileme çalışmaları sonrasında faaliyete geçmiştir.

Yenilikçi vizyonunu tüm iş süreçlerine taşıyan Pınar Et, sektörde bir ilk olan araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin bir merkezden gerçekleştirilmesini sağlayan Pınar Et Ar-Ge Merkezi’ni 2017’de kurarak Ar-Ge çalışmalarının sonucunda tüketicileri için sağlıklı, güvenilir ve lezzetli ürünler sunmayı hedeflemektedir. Bilimsel, teknolojik ve inovatif gelişmeleri takip eden Ar-Ge ekibi, kalitesini artırıp farklılaştırdığı ürünler ile pazardaki konumunu güçlendirmiştir.

Mobil iletişim araçları kullanımının ve bireysel internet penetrasyonunun artması gibi etkenlerle yükselişi süren e-ticaret hacmi, pandemi sürecinde alışverişlerin ağırlıklı olarak online yapılmaya başlamasıyla hızlı ilerleme kaydetmiştir. Bu gelişmeler ışığında Pınar Et, önceki yıl başlanan e-ticaret satış kanalı çalışmalarına hızla devam etti. E-ticaret üzerinden satışı yapılacak ürünlerin tanımlanması, geliştirilmesi, e-ticaret bilgi sistemleri altyapısının oluşturulması ve dağıtım modeli üzerindeki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Şirket, PınarOnline platformu üzerinden hizmet vermeye başladı. Müşterilerine online platformda alışveriş kolaylığı sağlayan PınarOnline, sürdürülebilirlik bakış açısını yansıtan kargo ve kurye dağıtım seçenekleri ile ihtiyaçlara çözüm sunmayı hedefleyen yapısını gün geçtikçe kuvvetlendirirken, teslimat ağını da genişletmeye devam etmektedir.

Kalitesi, güvenilirliği, çevreci yaklaşımı ve lezzeti sayesinde tüketicileri ilekopmaz bir bağ kuran Pınar Et, 2021 yılında “Paketlenmiş Et Ürünleri” kategorisinde Türkiye’nin en beğenilen şirketi oldu.

Pınar Et, Türk Gıda Kodeksi ve AB standartlarına uygun olarak son teknolojiyle donatılmış modern entegre kırmızı et, entegre hindi, işlenmiş su ürünleri ve yan ürünler üretim tesislerinde üretim gerçekleştiriyor. Tüm iş süreçlerinde uluslararası kabul görmüş kalite yönetim sistemlerini kullanarak güvenli, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretim yapan Şirket, sektör ve tüketici bazında yüksek marka bilinilirliği ve marka güvenilirliği ile çalışıyor. Kalite odaklı üretim anlayışından taviz vermeyen Şirket, her yıl Türkiye ve ihracat pazarları için gerekli 50’yi aşkın farklı denetimi başarı ile tamamlıyor. Kalite odaklı üretimiyle et sektöründe TSE COVİD-19 Güvenli üretim belgesi alan ilk şirket oldu.

www.pinar.com.tr

 
Paylaş