HADAF Foods

HADAF Foods, 2019 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de kurulmuştur. BAE’nin ilk peynir işleme fabrikası olan, KIZAD Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 alan üzerine kurulan HADAF Foods, Pınar markasının bölgedeki varlığını arttırmaya ve Orta Doğu bölgesindeki tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmaktadır.

Yaşar Topluluğu’nun sürdürülebilirlik yaklaşımı ve ilkeleri doğrultusunda kurulan HADAF Foods ile atık suyun %100’ünün geri kazanımını sağlanırken, güneş enerjisi üretimi fabrikanın enerji ihtiyacının %20’sini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Tam yalıtımlı duvar ve tavanlar ile soğutma enerjisinden de tasarruf sağlanacak olan fabrikada BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda karbon ve su ayak izi azaltma çalışmaları devam etmektedir.

Pınar markasının bölgedeki etkinliğini artırmayı hedefleyen HADAF Foods, Bölge tüketicisinin ihtiyaçlarına göre yenilikçi ve inovatif ürünler pazara sunmakta, Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarının yanı sıra yeni pazar olanakları değerlendirerek Pınar markasının daha çok ülkede daha çok tüketiciye ulaşmasını sağlamaktadır.

 
Paylaş