Pınar Su ve İçecek

Pınar Su ve İçecek

Pınar Su, 1984 yılında temellerini attığı tesisi ile tek yönlü ambalajda şişelenmiş kaynak suyunu Türk tüketicisi ile tanıştıran ilk şirket olmuştur.

“Pınar Yaşam Pınarım” markası altında Uludağ, Madran, Gökçeağaç ve Akçaağaç kaynaklarından elde ettiği suları çeşitli boyutlardaki pet şişelerin yanı sıra cam şişe ve damacanalarda sunan Pınar Su, maden suyu kategorisinde ise “Denge” markası ile pazarda yer almaktadır. Amerikan Ulusal Sanitasyon Kurulu’ndan (NSF) yeterlilik belgesi alıp kalitesini tescilleyen ilk Türk içeceği olan Pınar Su, kaynaktaki doğal yapısı bozulmadan ve içeriğindeki mineral denge değiştirilmeden üretim sürecine giren suyun dolum işlemini, tam hijyenik bir ortam içeren Clean Room teknolojisi ile el değmeden yapmaktadır.

Yatırım süreçlerinde yerleşim yerlerinden uzak, debisi ve kimyasal özellikleri yıl içerisinde yağış ya da kuraklığa bağlı olarak değişim göstermeyen kaynakları seçmek konusunda büyük özen gösteren Pınar Su, Türkiye’nin dört farklı bölgesinde bulunan tesislerinde üretim yapmaktadır.

Yatırımlarla büyümesini sürdüren Pınar Su, maden suyu yanında Pınar limonata, meyveli gazlı içecek ailesi Pınar Frii ve fonksiyonel içecek ailesi Yeni Nesil Yaşam Pınarım serisi lansmanları  ile bir içecek şirketine dönüşmektedir. 2019 yılında şirket 35. Yılını kutlarken ticari ünvanı da Pınar Su ve İçecek olarak değişmiştir.  

Dijital dönüşüme paralel sürekli teknolojik altyapısını geliştiren Pınar Su ve İçecek, 2019’da yenilenen mobil uygulaması ile mevcut ve yeni içecek kategorilerinde yakaladığı tüketici memnuniyetini daha yukarı taşıma amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

35 yıldır uluslararası pazarların aktif bir oyuncusu olarak geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Pınar Su ve İçecek, 2019 yılında 20 ülkeye ulaşmış ve Türkiye su ihracatının yüzde 13,6'sını tek başına gerçekleştirmiştir.

www.pinarsu.com.tr

 
Paylaş