Viking Kağıt

Viking Kağıt

Türkiye’nin “ilk özel sektör kağıt fabrikası” olarak 1969 yılında İzmir’in Aliağa ilçesinde kurulan ve 1982 yılında Yaşar Topluluğu’na katılan Viking Kağıt, 1996’da temizlik kağıdı sektörüne girmiştir. Türkiye temizlik kağıtları pazarında en büyük dört şirket arasında yer alan,  müşteri ve tüketicilerine beş farklı marka ile ulaşan Viking Kağıt; Premia, Lily, Senso ve Pufla markalı ürünleriyle ev içi, Select markalı ürünleriyle de ev dışı tüketim pazarında faaliyet göstermektedir. Müşteri beklentilerini dikkate alarak gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları kapsamında 2015 yılında Select marka ürünlerini “Optima” çeşidi ile zenginleştiren Şirket, kalite ve kapasite artışına yönelik yatırımları da hayata geçirmektedir.

Ev içi ve ev dışı kullanım kanallarının ihtiyaçlarına uygun ve farklılaştırılmış ürün gamıyla tüketicilerin ve müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılamayı kendisine ilke edinen Viking Kağıt, Türkiye’de 50’den fazla aktif bayii ve 200’den fazla direkt satış noktası ile ürün dağıtımını gerçekleştirmekte, halen 60.000’in üzerinde satış noktasında ürünlerini müşteri ve tüketicileriyle buluşturmakta, büyüyen ihracat hacmiyle ağırlıklı Avrupa olmak üzere 22 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Kaliteden taviz vermeksizin üretim yapan Şirket, kalitede sürekliliğin sağlanması amacıyla siparişin alınma safhasından ürünün müşteriye ulaşmasına kadar olan tüm süreçleri, her adımı tanımlanmış yöntem ve talimatlara göre takip etmekte, kayıt altına almaktadır. Viking Kağıt, sektöründe, uluslararası bir denetim fimasından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan ilk özel sektör kuruluşudur.

Viking Kağıt, 2010 yılında kâğıt-karton üreticileri arasında FSC-CoC (Forest Stewardship Council - Chain of Custody) Yönetim Sistemi Belgesi alan ilk şirket oluşmuştur.

Viking Kağıt’ın çevreci kimliğinin en büyük kanıtı olan FSC-CoC Yönetim Sistemi Belgesi 2015 yılında yenilenmiştir.

Bununla birlikte 2016 yılında, sektöründe yine bir ilki gerçekleştiren Viking Kağıt, temizlik kağıtları sektöründe ilk BRC Consumer Product belgesini bünyesine katmıştır. Ek olarak yapılan denetimler sonrasında, GC-Mark Hijyenik Ürün sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.

Çevreye duyarlı üretici kimliğinden taviz vermeyen Viking Kağıt, Select Smart ve Pufla markalı “doğa dostu” temizlik kağıdı ürünleri ile son 7 yılda ortalama 2.000.000 ağacın kesilmesini engellemektedir. Her yıl düzenli olarak kurumsal karbon ayak izini ölçümleyerek, su ayak izinin hesaplanması çalışmalarına 2015’te başlayan Viking Kağıt, elde ettiği sonuçları raporlamakta ve karbon salınımı azaltım projeleri gerçekleştirmektedir.

www.viking.com.tr

 
Paylaş