Kemipex

Kemipex

1990’lı yıllarda Türk boya sektöründe Rusya pazarına ilk giren markalardan biri olan DYO, 1996 yılında Moskova'da kurulan %100 DYO iştiraki olan AO Kemipex firması ile faaliyetlerine devam etmektedir. 2010 yılında Krasnodar Şehri'nde açılan su bazlı inşaat boyaları üretim tesisi ile de 1422 m2 kapalı üretim alanında ve 1427 m2 kapalı depo alanı olmak üzere toplamda 3215 m2 kapalı alan, 4080 ton/yıl  üretim kapasitesi ile Yaşar Topluluğu politikaları çerçevesinde üretimini gerçekleştirmektedir.

Kemipex, tüm boya üretimini uluslararası standartlara uygun olarak yüksek teknoloji ile üretmekte olup, kalite kontrolleri laboratuvarda uluslararası ISO standartlarına göre düzenli olarak yapılmaktadır.

DYO markalı ürünler endüstriyelden son tüketiciye kadar bir çok alana hitap etmektedir. Kemipex'in çalıştığı alanlar; sınırsız renk seçeneğinin olduğu inşaat, mobilya, otomobil, deniz, toz boya, bobin ve protective olarak sıralanmaktadır.

Şirket, yalnızca Rusya Federasyonu bölgesinde değil, diğer Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinde de operasyonel faaliyet yürütmektedir.

Kemipex, Rusya Ticaret ve Sanayi Odaları, Türkiye Ticaret Temsilciliği, Rusya'daki Federal kurumlar ve belediyeler ile aktif işbirliği içerisindedir. İnşaat şirketleriyle yürüttüğümüz sıkı çalışmalarla çok sayıda inşaat projesinde DYO markalı ürünler kullanılmaktadır.

Kemipex, 2020 yılında Krasnodar Bölgesi’nde ekonomi ve girişimciliğin gelişimine katkı sağlaması ve Krasnodar Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları sistemi ile aktif işbirliğinden dolayı ödüle layık görülmüştür.

Her zaman müşterilerinin ve bayilerinin gereksinimlerine odaklanan Kemipex, teknik ekibi ile birlikte müşterilerinin ihtiyaçlarını hızlı şekilde karşılamakta; DYO markasının gücü ile birçok sektöre başarılı çözümler sunmaktadır.

 
Paylaş