Pınar Su

Pınar Su

Pınar Su, 1984 yılında temellerini attığı tesisi ile tek yönlü ambalajda şişelenmiş kaynak suyunu Türk tüketicisi ile tanıştıran ilk şirket olmuştur.

“Pınar Yaşam Pınarım” markası altında Madran, Gökçeağaç ve Akçaağaç kaynaklarından elde ettiği suları çeşitli boyutlardaki pet şişelerin yanı sıra cam şişe ve damacanalarda sunan Pınar Su, maden suyu kategorisinde ise “Denge” markası ile pazarda yer almaktadır. Amerikan Ulusal Sanitasyon Kurulu’ndan (NSF) yeterlilik belgesi alıp kalitesini tescilleyen ilk Türk içeceği olan Pınar Su, kaynaktaki doğal yapısı bozulmadan ve içeriğindeki mineral denge değiştirilmeden üretim sürecine giren suyun dolum işlemini, tam hijyenik bir ortam içeren Clean Room teknolojisi ile el değmeden yapmaktadır.

Yatırım süreçlerinde yerleşim yerlerinden uzak, debisi ve kimyasal özellikleri yıl içerisinde yağış ya da kuraklığa bağlı olarak değişim göstermeyen kaynakları seçmek konusunda büyük özen gösteren Pınar Su, Türkiye’nin dört farklı bölgesinde bulunan tesislerinde üretim yapmaktadır.

Yatırımlarla büyümesini sürdüren Pınar Su, Bursa’da devreye aldığı yeni tesisi ile damacana üretim kapasitesini %45 artırmayı hedeflemiştir. Şirket ayrıca Bursa-İnegöl’de pet şişe üretimi komple hat ve bina yatırımını içeren ikinci fazı 2016 yılında üretime almayı hedeflemektedir.

Ambalajlı su sektöründe 2015 yılını Türkiye’nin dördüncü büyük şirketi olarak kapatan Pınar Su, ürün portföyünün %38’ini damacana, %61’ini pet şişe su, %1’ini ise cam şişe su ve maden suyu oluşturmuştur.

32 yıldır uluslararası pazarların aktif bir oyuncusu olarak geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Pınar Su, 2015 yılında ürünleri ile 24 ülkeye ulaşmış, satışlarının %10’unu yurt dışı kanallarda gerçekleştirirerek, 5,5 milyon ABD Doları tutarında ihracat geliri elde etmiştir.

www.pinarsu.com.tr

 
Paylaş