Yaşar Holding Nisan - Mayıs - Haziran, 2016

e-bülten

YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI BURSİYERLERİ BİR ARAYA GELDİ

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın, bursiyerlerini tanımak ve onları birbirleriyle kaynaştırmak amacıyla bir araya getirdiği geleneksel bursiyer toplantısı Yaşar Holding’de yapıldı.

İzmir’de ikamet eden ve İzmir’deki üniversitelerde okumakta olan 23 bursiyerin bir araya geldiği, Yaşar Topluluğu ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı faaliyetleri hakkında bilgi verilen ve karşılıklı paylaşım ortamının sağlandığı toplantıda bursiyerler de sorularıyla Topluluğu ve Vakfı daha yakından tanıma imkanı buldu. Toplantı sonrasında Yaşar Topluluğu şirketlerinden,Türkiye’nin ilk modern entegre et tesisi ve Türkiye şarküteri, dondurulmuş et ve dondurulmuş deniz ürünleri pazarlarının lider şirketi Pınar Et tesisleri ziyaret edildi.

Gıda Grubu İnsan Kaynakları Direktörü ve Pınar Et yöneticilerinin de hazır bulunduğu etkinlikte Pınar Et tesislerini gezen bursiyerler, geleceğe yönelik planlarını paylaşma ve profesyonel yöneticilerin deneyimlerinden yararlanma imkanı buldu. 2016 yılında mezun olacak bursiyerlere iş görüşmelerinde kendilerine faydalı olacak bilgilendirmeler yapılırken mülakat teknikleri sunumu gerçekleştirildi. Ara sınıf öğrencilerine ise Yaşar Topluluğu şirketlerinde var olan staj olanakları konusunda bilgi verildi. Bursiyerler, birbirlerini tanımanın ve kendilerini tanıtmanın yanı sıra Yaşar Topluluğu yöneticilerinin deneyimlerinden faydalanma imkanı buldukları toplantıdan oldukça memnun ayrıldı.