Yaşar Holding Ocak - Şubat - Mart, 2014

e-bülten

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Bursiyerleri Bir Araya Geldi.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, bursiyerlerini tanımak ve birbirleriyle paylaşımlarını artırmak amacıyla biraraya getirdi. İzmir'de ikamet eden ve Türkiye'de farklı üniversitelerde okumakta olan 30 bursiyer, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Durmuş Yaşar Eğitim Merkezi'nde buluştu.

Yaşar Topluluğu ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı faaliyetlerinin anlatıldığı ve karşılıklı paylaşım ortamının sağlandığı toplantıda bursiyerler de sorularıyla Topluluğu ve Vakfı daha yakından tanıma imkanı buldu. Toplantı sonrasında Yaşar Topluluğu şirketlerinden, Türkiye'nin ilk modern ambalajlı süt fabrikası olan Pınar Süt Mamülleri San. A.Ş. ziyaret edilerek bursiyerlere çeşitli konularda bilgi verildi.

Pınar Süt Genel Müdürü ve yöneticilerinin de hazır bulunduğu fabrika gezisi sırasında bursiyerlerin geleceğe yönelik planları konusunda karşılıklı bilgi paylaşımında bulunuldu. 2014 yılında mezun olacak bursiyerlere iş görüşmelerinde kendilerine faydalı olacak bilgilendirmeler yapılırken ara sınıf öğrencilerine de Yaşar Topluluğu şirketlerinde var olan staj olanakları konusunda bilgi verildi. Bursiyerler, kendilerini tanıtma ve anlatmanın yanı sıra Yaşar Topluluğu yöneticilerinin deneyimlerinden faydalanma imkanı buldukları toplantıdan memnun ayrıldı.